För återförsäljare – Logga in här

Önskar du bli återförsäljare av Tant Ninnis och vill ha ett inlogg? Maila då till info@tantninnis.se

Här hittar du Tant Ninnis godsaker

Sök på län i bokstavsordning och därefter ort (undantag Stockholm och Göteborg som står först här i listan).

UPPDATERINGAR PÅGÅR UNDER VECKA 8

Stockholm med omnejd
Bandhagen: Appeltoffts Bokhandel www.appeltoffts.se
Botkyrka: Bokaboden
Bromma: Garden bistro www.gardenbistro.se
City: Hallwylska Museet på Hamngatan www.hallwylskamuseet.se
City: Kahls The & Kaffehandel, Mäster Samuelsgatan 46  www.kahlstkh.se/stockholms-lan
City: P&B Delikatesser i Hötorgshallen www.pobdelikatess.com
Gamla stan: Designfirman i Gamla Stan, Västerlånggatan 68
Haninge: Vera´s butik & café, Runstensvägen 34
Huddinge: Ateljé Synålen, Södra Parkvägen 3
Huddinge: Villa Kummin   www.villakummin.se
Knivsta: Mitt Hjerte www.mitthjerte.se
Nacka: Suzannes KONST-iga verk, Danvikshem
Muskö: Sött & Salt  butiksottosalt.blogspot.se
Rimbo: Presentaffärn i Rimbo, Köpmannagatan 2
Saltsjö-boo: Elviras Värld   www.elvirasvarld.se
Skogås: Blomsterkonst i Skogås  www.blomsterkonst.se
Tullinge: Auntie   auntie.se
Tumba: Blomsterhörnan i Tumba  www.blomsterhornantumba.se
Tyresta by: Caféet i Tyresta by, Vendelsö
Tyresta by: Tyresta Lanthandel, Vendelsö
Tyresö: Tyresö Blomsterhandel  www.tyresoblomsterhandel.se
Täby: ICA Stop   www.icastop.com
Täby: P&B Delikatesser i Täby Centrum   www.pobdelikatess.com
Täby: Viggbyholms stationskafé  www.viggbyholmsstationskafe.se
Vallentuna: Lejonkulan, Tuna Torg
Vällingby: Presenterian www.presenterian.com
Åkersberga: Åkersbärga Växtförsäljning   www.bergavaxter.se
Åkersberga: Wägerths Konstsmide, Wira bruk   www.wirabruk.com
Årsta: SoftHoney www.softhoney.se

Göteborg med omnejd
City: Fiori Blommor, Olof Skötkonungsgatan 2   www.fioriblommor.com
City: NK – Kaffe, Te & Choklad  www.nk.se

——————————————————————–

Blekinge
Karlshamn: Flora City    floracity.wordpress.com
Karlskrona: Alvas Hus   www.alvashus.se
Karlskrona: Blå Skänken  www.blaskanken.se
Karlskrona: Liro Hemdesign www.liro.se
Karlskrona: Turistbyrån   www.visitkarlskrona.se
Lyckeby: Hässlelyckans Gårdsbutik   hässlelyckansgårdsbutik.se


Bohuslän

Brastad: Röe Gård Butik & Kafé   www.roegard.nu
Dingle: Nostalgitrippen, Strömstadsvägen 3A
Karbey: Sujo Design   www.sujodesign.se
Käringön: Käringöns Hav & Land
Lycke: Butik Tjuvkil 939 www.butiktjuvkil939.se
Stenungsund: Salta Stänk, Vä Köpmansgatan 29
Uddevalla: Villa Vitt   www.villavitt.se

Dalarna
Hedemora: Emaus Blommor och Ting   www.emausblommorochting.se
Tällberg: Tällbergsgårdens Hotell www.tallbergsgarden.se

Gästrikland
Gävle: Lisas Blommor i Nian   www.lisasblommor.se
Sandviken: Trivsamt Köpmangatan 18
Valbo: Madame Nyberg madamenyberg.blogspot.com

Halland
Heberg: Hos Mig, Risarp 103
Holm (norr om Halmstad): Mejeri1  www.mejeri1.se
Våxtorp (söder om Laholm): Trend & Harmoni   www.trendharmoni.com

Hälsingland
Järvsö: Chinova Mötesgård   www.chinova.se
Järvsö: Shabby Chic Boden www.shabbychicboden.se

Medelpad
Sundsvall: Frisörgården i Sundsvall   www.frisorgarden.se

Norrbotten
Gällivare: Bageriet i Poultikasvaara
Jokkmokk:  Wästfelts Foto & Presenter, Porjusvägen 12

Närke
Fjugesta: By Lina P, Storgatan 20
Kumla: Vardagslyx i Kumla, Köpmangatan 22
Lindesberg: Gårdsbutiken Under Eken, Bodgatan 3a
Örebro: Engelbrekt Choklad & Lakrits  www.engelbrektchokladolakrits.se
Örebro: Linnea på Söder, Köpmangatan 27
Örebro: Sund o Vital LIFE i Marieberg Köpcentrum
Örebro: Tehuset i Örebro, Köpmangatan 1

Skåne
Beddingestrand: Strandblomman  www.strandblommanbeddinge.se
Borrby: Catrinegården   www.catrinegarden.se
Glimåkra: Glimåkra Blomsterhandel
Helsingborg: Grönt Kalas www.grontkalas.se
Helsingborg: Ålgrändens Ost & Delikatesser   www.algrandensost.se
Höllviken: Form o Design Hantverkshuset, Polisvägen 2
Höllviken: Prinsar & små sessor, Höllviken    www.prinsarsmasessor.se
Kävlinge: Hemtrevligt Ute & Inne   hemtrevligtuteochinne.com  
Limhamn: Blomsterfabriken  blomsterfabriken.se
Lund: Ting, Botulfsgatan 5
Malmö: Carrié, Fridhemstorget www.carriefridhemstorget.se
Svalöv: Svalörten Blommor & Presenter  www.svalorten.se
Skillinge: Salong Ellec
Sösdala: Humlalyckan Gårdscafé och inredning   www.humlalyckan.se
Tomelilla: Systrarna Blomster, Torget 1A
Tomelilla: I Vått och Torrt    www.ivattochtorrt.se
Viken: Karma by Nordenberg, Bygatan 21
Ängelholm: Tinemmas, Vattengatan 11

Småland
Alseda: Levanders Lanthandelsmuseum  www.levanders-lanthandel.se
Allamåla: Lillamåla Gård www.lillamala.se
Gränna: Toragård i Uppgränna
Hultsfred: Hultsfreds Turistbyrå   visithultsfred.se
Jönköping: Godishuset   www.godishuset.se
Lessebo: Tant Gröns Blommor & Presenter, Storgatan 33
Ljungby: La Viette  www.laviette.se
Ljungby: Sawadee Kha    www.sawadeekha.se
Nässjö: Hemmastil  www.hemmastil.se
Oskarshamn: Butik Majne, Kungsgatan 10
Tindered: Tindered Lantkök www.tindered.se
Tranås: Mollys Hus, Storgatan 17
Västervik: Änglaboden, Storgatan 24
Växjö: Söderkryddan   www.soderkryddan.se
Växjö: Änglabacken  www.anglabacken.com

Södermanland
Eskilstuna: Christina Blombergs sybod, Bjurvallavägen 7
Eskilstuna: Hår hopp kärlek www.harhoppkarlek.se
Eskilstuna: Sundbyholms Kött & Fisk www.sundbyholmskottofisk.se
Eskilstuna: Vävknuten www.vavknuten.se
Katrineholm: Ninas Kammare   ww.ninaskammare.se
Mariefred: Två Goda Ting  www.tvagodating.se
Nyköping: Princess Konditori, Bagaregatan 33
Stavsjö: Stavsjö Krog & Kafé  www.stavsjokrog.se

Uppland
Alunda: Olandsbygdens Te & Kafferia www.olandsbygdensteochkafferia.se
Enköping: Butiken i Löth
Enköping: Möbelhuset, Torggatan 8
Enköping: Lugn & Ro   www.lugnro.se
Tierp: Tierps Spa & Skönhetsvård
Vittinge: Ingesbogården

Värmland
Arvika: Maja-Lisas Hantverksgatan 3
Degerfors: Relax hud och hälsa   www.relaxhudochhalsa.se
Filipstad: Hemmavid, Lasarettsgatan 19F
Hagfors: Janssons Möbler
Karlstad: Vårblomman, Skårevägen 67

Västerbotten
Boliden: ICA-Xtra
Dorotea: Dorotea Blomsterhandel, Parkvägen 2
Lycksele: Villa Veja   www.villaveja.se

Västergötland
Axvall: Fredriksons Pensionat  www.sjobackapensionat.se
Borås: Cassise Ost & Delikatess    www.cassise.se
Dalsjöfors: Dalsjöfors Trädgård  www.dalsjoforstradgard.se
Hindås: Casa Rosenhill gårdsbutik och webbutik  www.casarosenhill.se
Hindås: Helis Hem butik och webshop   www.helishem.se
Hyssna: Blommigt & Prickigt i Hyssna   www.blommigtochprickigt.se
Kinna: Ginkalunda Gård
Lidköping: Amalias Fröjd   www.amaliasfrojd.se
Tibro: Sörgården Inredning & Trädgård  sorgardeninredning.blogspot.se
Torestorp: Trendhuset  www.torestorpmaleri.se
Tranemo: Tindra Bosättningsaffär  www.tindrastore.se
Vänersborg: Elins Inspiration
Vänersborg: Interflora Fresh, Edsgatan 19

Västmanland
Arboga: Små Goda Ting, Stora Torget 12
Halstahammar: Ninnis Hjärteting Lyckovägen 2A
Nora: Helens hörna    heleshornanora.blogspot.se
Nora: Lilla Åboden lillaaboden.hemsida24.se
Strömsholm:  Slottsboden i Strömsholm  www.slottsboden.com
Västerås: Affair   www.affair.se
Västerås: Ampans Choklad & Bakverk, Saluhallen Slakteriet www.ampans.se

Ångermanland
Järved: Pilot&Present  www.påp.nu

Öland
Byxelkrok: Sjölyckan i Tokenäs, Enerumsvägen 263
Mörbylånga:  Ölands Söderbönor    www.ölandssöderbönor.se

Östergötland
Bleckenstad: Bleckenstad Gårdsbutik (mellan Mjölby och Boxholm) www.bleckenstad.se
Borensberg: Ankis Hårvård, Husbyvägen 11
Borensberg: Glasbruket Vandrarhem www.glasbruket.eu
Borensberg: Göta Hotell i Borensberg    www.gotahotell.se
Borensberg: Högby Spa och Konferens www.spa.hogbygard.se
Borensberg: Kaffeteriet i Borensberg (hamnen)
Borensberg: Keramiktorget i Borensberg www.keramiktorget.com
Borensberg: Lindas Blommor    lindasblommorochinredning.se
Kolmården: Vågskvalp Inredning, Kolmården
Ledberg: Hantverksgården i Ledberg  www.hantverksgarden.com
Linköping: Arti.Zen   www.artizen.s
Linköping: Blomstertorget  www.blomstertorget.se
Linköping: Café Chocolat  www.cafechocolat.se
Linköping: Hemslöjden i Östergötland   www.hemslojdeniostergotland.se
Linköping: Linköping City Airport   www.linkopingcityairport.se
Linköping: Norins Ost, Nygatan   www.norinsost.se
Linköping: Makaroom   www.makaroom.se
Linköping: Tebladet   www.tebladet.se
Linköping: Vasafloristen   www.vasafloristen.se
Linköping: Ågårdens hår och butik, Skälv Ågården
Mantorp: Lönestams servicestation Gulf
Maspelösa: Boställets Vedugnsbageri www.bostallets.se
Mjölby: Hårhörnan  www.harhornan.se
Mjölby: Lycka och stil   www.lyckaochstil.se
Mjölby: Presenten  presenten.se
Motala: En kopp te
Motala: Floras Blomsterdröm www.florasblomsterdrom.se
Motala: Lindas Blommor    lindasblommorochinredning.se
Motala: Viblomman www.viblomman.se
Motala: Sirana  www.sirana.se
Norrköping: Norins Ost, Knäppingsborg   www.norinsost.se
Norrköping: Skarphagens Blommor
Norrköping: Thea Coffea   www.theacoffea.se
Norsholm: Bondromantik  www.bondromantik.nu
Rimforsa: Rimforsa Strand   www.rimforsastrand.se
Stora Grönhög (Vikbolandet): Det Lilla Hönshuset  www.detlillahonshuset.se
Sturefors: Stafsäter Gårdsglass www.stafsater.se
Söderköping: Min Lilla Vrå, Ringvägen 66
Söderköping: Vänneberga Gård
Tjällmo: Tjällmo Gästgifvaregård www.tjallmo.com

——————————————————————–

ESTLAND
Tartu: Milaan Oy

——————————————————————-

FINLAND
Ekenäs: Design West   wwwdesignwest.fi
Hanko: Villa Hima www.villahima.fi
Mariehamn (Åland): Strike International

——————————————————————

NORGE
Risör: Grönn Glede Interior     www.gronn-glede.com
Risör: Lille Hvite Interior lillehvite.no

——————————————————————-
WEBBUTIKER
Alvas Hus   www.alvashus.se
Bondromantik   www.bondromantik.nu
Bluebox  Bluebox.se
Blå Skänken   blaskanken.se
Casarosenhill   www.casarosenhill.se
Fröken Fräken   www.frokenfraken.se
Helis Hem   www.helishemwebshop.se
Hår hopp kärlek www.harhoppkarlek.se
I Vått och Torrt     shop.ivattochtorrt.se
Lycka och stil   www.lyckaochstil.se
Ostogram   www.ostogram.se
Presenten   presenten.se
Ruth & Greta  www.ruthgreta.se
Tindra Store   www.tindrastore.se